ARCHER

Prp Seti 26 Parça

Ürün Kodu : 3396

%13
674.06 TL
589.00 TL
Sorunuz
Ürün Seçenekleri
BOY
  • 2,5 MM UÇ
  • 4,5 MM UÇ
  • 3,5 MM UÇ

TELEFONDA SİPARİŞ VER

+90 (232) 484 87 96

Tıklayın, telefonunuzu bırakın. Sizi arayalım.


hizli işlemler

Prp Seti Set 24 Parça

 

AÇIKLAMA

 

PRP VE PRF İŞLEMLERİNDE BAŞLANGIÇ İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ SET.

 

SET İÇERİĞİ:

 

1.       2 ADET  8 ML  JELLİ TÜP (GREİNER MARKA)

 

3.       2 ADET 3,5 ML SODYUM CİTRAT TÜP (GREİNER MARKA)

 

4.       2 ADET 1 ML LUER LOCK İĞNESİZ ENJEKTÖR

 

5.       2 ADET 5 ML LUER LOCK İĞNELİ ENJEKTÖR

 

6.       2 ADET HOLDER

 

7.       2 ADET KELEBEK SET

 

8.       2 ADET VACUTEİNER İĞNE UCU

 

9.       2 ADET 21 G İĞNE UCU

 

10.   2 ADET 30 G İĞNE UCU

 

11.   1 KUTU (100 ADET) ENJEKSİYON BANDI

 

12.   1 ÇİFT SİYAH NİTRİL ELDİVEN

 

13.   2 ADET TURNİKE

 

14.   1 ADET 100 ML ALKOL

 

PRP SETİMİZİN KULLANIMI

 

PRP Setimiz ile 4 adımda kolayca PRP hazırlayabilirsiniz.

1. KANIN TÜP İÇERİSİNE TOPLANMASI

 

PRP Kit içerisinde bulunan flebotomi (Vücuttan belli bir miktar kan alınması) seti kullanılarak kan direkt tüplere toplanır. Her tüp 8 ml hacimde olup içerisinde 1ml pıhtılaşma önleyici bulunur. Tüpler vakumlu yapısı ile kanın kolayca toplanmasını sağlar. Her iki tüp vakum bitinceye kadar kanı kendisi toplar. Bu sayede toplam 16 ml kan alınmış olur. Tüp içerisinde bulunan pıhtılaşma önleyicinin kan içerisine yayılması için tüp nazikçe çalkalanır.

 

2. SANTRİFÜJLEME İŞLEMİ

 

Herhangi bir santrifüj cihazı bu işlemi yapmak için kullanılabilir. Her iki tüp karşılıklı yerleştirilmeli ve denge sağlanmalıdır. Özel bir cihaza ihtiyaç yoktur. Önemli olan santrifüjasyonun 830 G (2500-3000 rpm arası) ile 8 dk boyunca yapılmasıdır.

 

3. PRP’NİN TOPLANMASI

 

Doğru PRP elde etmek için en önemli ve dikkat edilmesi gereken bölümdür. PRP santrifüjden çıktıktan sonra tüpü sarsmamaya özen gösterin. Tüp içeriği gözle görülür bir şekilde 3 katmana ayrılmalıdır. Bu üç katmanın gözle görünebilir olması santrifüj işleminin doğru yapıldığını gösterir.

PRP KATMANINI ANLAMAK

En altta kalan koyu kırmızı katman kırmızı kan hücrelerinden oluşur hemen üzerindeki buffy coat (Pıhtılaşması engellenmiş olan bir tüp kan santrifüj edilirse altta kırmızı küreler ve üstte ZENGİN KAN olmak üzere iki ana kısma ayrılır. Arada kan pulcukları (platelet-trombosit) ve beyaz kürelerden oluşan çok ince bir hat kalır bu hatta " buffy coat" adı verilir.) katmanı çok ince olup beyaz kan hücreleri ve trombositlerin  kümelendiği  alandır. Bu alan toplam kanın %1’in den daha azdır. En üst katman  ise açık sarı renkte olup gözle ayrılamayan iki katmandan oluşur. PRP bu açık sarı katmanın alt bölümünde yani buffy coat katmanının hemen üzerindeki 2ml’lik bölümdür. PRP’nin üzerinde kalan en üst katman ise PPP olarak adlandırlır ve trombosit bakımından fakirdir.

Uzun iğne 5ml’lik enjektöre takılarak  dik  olarak  tüpe batırılır. İğne buffy coat katmanının hemen üzerinde durur   ve buradan 2ml enjektöre çekilir. Çekme işlemi sırasında iğnenin ucunun tüp içerisinde hafifçe daire  çizmesi gerekir. Bu işlem sırasında buffy coat katmanı ve altındaki kırmızı  kan hücrelerinden de çok az bir miktar alınması hücre-hücre etkileşim için önemlidir

 

4. RE-SÜSPANSİYON YAPILMASI

5ml’lik enjektöre toplanan prp uzun iğne çıkarılmadan re-süspansiyon tüpüne aktarılır. Re-Süspansiyon tüpü boş ve sterildir. Bu tüp 5ml olup her iki tüpten elde edilecek toplam 4ml prp için kullanılır. Tüp yan çevirilerek 30sn - 1dk boyunca el ile nazikçe çalkalanır. Bu işlem prp içerisindeki trombositlerin daha homojen yayılması için yapılır. Bu işlem bittikten sonra 1ml’lik enjektöre 21G iğne takılarak re-süspansiyon tüpündeki prp toplanır.

Daha sonra 21G iğne çıkarılarak 30G iğne takılır. Böylece PRP’miz enjeksiyona hazırdır.

 

 

 

 

 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

Benzer Ürünler

-12%
-17%
-27%
-27%
-14%

ARCHER HEMOSTATİK PENS 16 CM

186.00 TL
217.00 TL
-17%
Size bir kampanya haberimiz var!
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır